Thread Kami Bahasa Melayu 1

mmy_lizz

Member
nyahahaha.. :tlaugh: naseb lu lahh.. ko kepala pening sebab jarak dekat kot.. tpi ok lahh.. nanti da besar, ko jugak yang senang..

so now ko da dok umah ko sendiri uh..??
aku ngah last touch up.. tinggal nak pindah orang jer.. nnt insyallah open hse skali biler raya.. tak dua kali keje..

ya.. must be the gap.. 1.5yrs apart..
P/S: MUMS, PLS DONT TRY SMALL GAP BTWN YR KIDS! ANTAR NYAWA..

hhahahahahahahahha!

mmy_lizz

Member
wah layang2 sedap sey. i suka....suka makan

ala biasa ahh, budak2 nih bila bersemuka boleh bertekak, tak jumpa...sampai cari each other.

next week baru start ...pong buat simple aje...cepat buat, cepat abis. But buat bila BOSS takda. Kalo tak....monyok aje dia, kena ngadap dia je.
kesian mak bonda.. biasela.. abg asik outstation kan.. biler balik tu nak la TLC secukupnyer till next comeback... hehehe

lis

Well-Known Member
aku ngah last touch up.. tinggal nak pindah orang jer.. nnt insyallah open house skali biler raya.. tak dua kali keje..

hhahahahahahahahha!
hahahahaa... :tlaugh:

bagos2.. buat open hse.. jgn tk jempot aku ehk.. aku dtg bawak mangkok tingkat nanti.. hehehe.. :001_302:

insya'allah aku buat cukor rambut afta raya.. end Oct liddat..~

will announce again once aku da bersalin..~

mmy_lizz

Member
lis - by the time aku buat open hse, kau da lepas pantang lom??? ahhaaha

ni aku invite sume mummy2 kat forum ni.. siler la dtg rumah saya yg tak seberape k...

nnt da raya saya kasi address & date nyer skali...

jgn robohkan rumah saya.. dtg makan jer k..

lis

Well-Known Member
lis - by the time aku buat open house, kau da lepas pantang lom??? ahhaaha

ni aku invite sume mummy2 kat forum ni.. siler dtg rumah saya yg tak seberape k...

nnt da raya saya kasi address & date nyer skali...

jgn robohkan rumah saya.. dtg makan jer k..

ye tk ye jugak ehk.. lupa plak aku..~ huhuhuh.. :embarrassed:

alamak.. den aku antar mangkok tingkat, ko isi kan makan uh.. hehehe.. :001_302:

Mama Ina

Well-Known Member
yerlah, dah lama tak ketok itu botol kicap... this week very complicated lahh... tomorrow till saturday off days, tapi, alamak, errands banyak seh!!! mana nak hantar B gi school, gi book ticket, nak kemas rumah, ish! rabakz!!! tapi alhamdullillah, tak yah masak, heheheehhe, bertapa kat rumah my mum masa iftar, sahur, tapao dari my mum... AMIN!!!
Wei!! Bagus nahh kau dapat sampai 4hari off day ni.. Apa keje kau buat?? Recommend aku lahh.. Org dapat 2hari off dia melebih sehh.. Mana FAIR???

Bayu

Active Member
yerlah, dah lama tak ketok itu botol kicap... this week very complicated lahh... tomorrow till saturday off days, tapi, alamak, errands banyak seh!!! mana nak hantar B gi school, gi book ticket, nak kemas rumah, ish! rabakz!!! tapi alhamdullillah, tak yah masak, heheheehhe, bertapa kat rumah my mum masa iftar, sahur, tapao dari my mum... AMIN!!!
banyak nyer keja.. nasib baik my 2 gerls pandai bawak diri.. tapi dorang dah besar.. so ok lah.. ni yg kecik tak tau mcm mana nanti kalau dah besar.. im not too sure if i can handle.. first baby first time first everything..

Bayu

Active Member
aku ngah last touch up.. tinggal nak pindah orang jer.. nnt insyallah open house skali biler raya.. tak dua kali keje..

hhahahahahahahahha!
hahahaa... aku pon mcm nampak akan hantar nyawa gak.. heheh.. my hubby wants another one.. now jer dah pening kepala.. da bilang reason but still he wants.. so negotiate tunggu baby 1 yr plus.. tapi y tat time i'm already 35.. hahahaha.. now my head gonna crack..!!! jgn lah ckp pasal nie.. seram sejuk..!!

Bayu

Active Member
Wei!! Bagus nahh kau dapat sampai 4hari off day ni.. Apa keje kau buat?? Recommend aku lahh.. Org dapat 2hari off dia melebih sehh.. Mana FAIR???
tu ah.. bagus seyh keja mcm tu.. opis kat mana?? ada kosong tak bleh apply?? :we3wubclub:

Bayu

Active Member
should be.. coz da quite sometime jugak i kene contractions.. tpi still bearable..

now also having some.. tpi blom nk branak lagi lahh.. :001_302:

maybe within tiz wk or early next wk uh..~
tat time i think i dapat false alarm tapi ada darah sikit dah gi doc.. it was a sunday afternoon.. blom bukak lagik n doc induced me.. maybe i rasa better go on tat day coz hubby n suma orang ada rumah so ada orang nak temankan me.. hehehe.. tapi baby taknak kluar.. bila dah induce lam2 jadi sakit tapi still tak bukak2.. trus doc ckp potong jer lah... hehehhe.. sakit gak lah but mcm rasa nak be in tat situation again ah.. n beranak lagik.. isit normal to have tat feeling of wanting to give birth again..??

mmy_lizz

Member
hahahaa... aku pon mcm nampak akan hantar nyawa gak.. heheh.. my hubby wants another one.. now jer dah pening kepala.. da bilang reason but still he wants.. so negotiate tunggu baby 1 yr plus.. tapi y that time i'm already 35.. hahahaha.. now my head gonna crack..!!! jgn ckp pasal nie.. seram sejuk..!!

u ade tak mak mertua yg sanggop atau yr mum tak working?
kalau ade.. ape lagi?? jln tros la...

my kecik 17mth i da antar presch.. cos mum still wanna work.. n mil also working..

butttt.. now at 20mth.. she's talkin in syllabus alr.. ade bagos n tak bagos la..

zhann

Well-Known Member
ade pe kerja gitu... usuali shift job... 12 hrs... 4 hari kerja 3 ari off... 3 ari kerja 4 ari off.... ade 2 ari kerja 2 ari off....

Bayu

Active Member
you ade tak mak mertua yg sanggop atau yr mum tak working?
kalau ade.. ape lagi?? jln tros ...

my kecik 17mth i da antar presch.. cos mum still wanna work.. n mother in law also working..

butttt.. now at 20mth.. she's talkin in syllabus already.. ade bagos n tak bagos ..

my mak mertua ada lah.. my mum jauh noh.. kat melaka.. tapi sekarang my mil asyik sakit2.. tu ah.. tak tau wat will happen if really ada lagik satu.. yg 1st bleh masuk pre sch... yg baru nyer my mil lah yg jaga.. errrgghhhh... bleh sakit kepala.. hehehe
so wats da tak bagos masuk preschl siang2..??

Bayu

Active Member
ade pe kerja gitu... usuali shift job... 12 hours... 4 hari kerja 3 ari off... 3 ari kerja 4 ari off.... ade 2 ari kerja 2 ari off....

kalau tak salah tu slalu nyer keja factory.. keja factory mana bleh surf internet.. issyhh.. tapi ada gak keja mcm tu like 24hrs nyer call centre.. mcm aku pernah buat dulu// tapi lengit ah.. not good for mummy u noe..

lis

Well-Known Member
aik..?? lemau jek thread nie dari tadi..

Enflor kene ikat ke..? hehehe.. :001_302:

mata ku sungguh mengantok..~ :embarrassed:

lis

Well-Known Member
that time i think i dapat false alarm tapi ada darah sikit dah gi doc.. it was a sunday afternoon.. blom bukak lagik n doc induced me.. maybe i rasa better go on that day coz hubby n suma orang ada rumah so ada orang nak temankan me.. hehehe.. tapi baby taknak kluar.. bila dah induce lam2 jadi sakit tapi still tak bukak2.. trus doc ckp potong jer ... hehehhe.. sakit gak but mcm rasa nak be in that situation again .. n beranak lagik.. isit normal to have that feeling of wanting to give birth again..??
u pkai epidural waktu delivering...?

wen i gave birth to Annur, i rase contractions from 11.30pm smp the morning subuh.. den i siap2, naek motor gi KKH.. around 8am, doc induce i.. tkle tahan saket smp 11.30am plak.. tros amek epi.. den 4+ i gave birth.. it was a long one..

i rase feeling tu memang natural lahh.. smuer wanita yang da pernah bersalin, sure ade tu feeling nk give birth lagi..~

zhann

Well-Known Member
kalau tak salah tu slalu nyer keja factory.. keja factory mana bleh surf internet.. issyhh.. tapi ada gak keja mcm tu like 24hrs nyer call centre.. mcm aku pernah buat dulu// tapi lengit .. not good for mummy you know..
slalu nye big2 shot nye company yg ade kerja shift and office hours together.... tapi for those yg kena work office hours... dorang alik tapi kat umah dorang on stand by... sekiranye tempat kerja call up tgh2 mlm... dorang kena ar pi kerja... tak kira pkol brp... tapi gaji dorang boom2 ar... tu yg puas hati tu....

Bayu

Active Member
you pkai epidural waktu delivering...?

wen i gave birth to Annur, i rase contractions from 11.30pm smp the morning subuh.. then i siap2, naek motor gi Kandang Kerbau Hospital.. around 8am, doc induce i.. tkle tahan saket smp 11.30am plak.. tros amek epi.. then 4+ i gave birth.. it was a long one..

i rase feeling tu memang natural lahh.. smuer wanita yang da pernah bersalin, sure ade tu feeling nk give birth lagi..~
u bleh eh naik motor.. hahhaha.. i naik cab.. suma sekali berangkat.. hehhee... i takot if i cannot jalan kalau tunggu lama2, hehehhe

amik.. part nak amik tu dah kes teruk coz at first i taknak pakai epidural.. apa kan daya.. sakit dah tak tertahan.. but paling susah coz i was really in pain baru nak pakai..so susah nak bgn kan i n nak melengkungkan my badan.. first doc tak dapat buat.. den another doc yg senior buatkan.. itupon pakai 2 midwife to handle me.. ahhahaa

tats y lah.. at first wen my cuzzin bilang I will want to give birth again i said bullshit ah coz its pain.. n now after dah give birth baru i admit it.. hmm...

lis

Well-Known Member
you bleh eh naik motor.. hahhaha.. i naik cab.. suma sekali berangkat.. hehhee... i takot if i cannot jalan kalau tunggu lama2, hehehhe

amik.. part nak amik tu dah kes teruk coz at first i taknak pakai epidural.. apa kan daya.. sakit dah tak tertahan.. but paling susah coz i was really in pain baru nak pakai..so susah nak bgn kan i n nak melengkungkan my badan.. first doc tak dapat buat.. then another doc yg senior buatkan.. itupon pakai 2 midwife to handle me.. ahhahaa

tats y .. at first wen my cuzzin bilang I will want to give birth again i said bullshit coz its pain.. n now after dah give birth baru i admit it.. hmm...
i can still bear the pain that time.. tu pasal maseh boleh naek motor lagi.. hahaha.. :tlaugh:

aniwae, u da ade 2 big gals pe..? so u ought to have the feelings pe..??