Thread Kami Bahasa Melayu 1

nurman02

Well-Known Member
slalu nye big2 shot nye company yg ade kerja shift and office hours together.... tapi for those yg kena work office hours... dorang alik tapi kat umah dorang on stand by... sekiranye tempat kerja call up tgh2 mlm... dorang kena ar pi kerja... tak kira pkol brp... tapi gaji dorang boom2 ar... tu yg puas hati tu....
pandai pong ko

nurman02

Well-Known Member
kalau tak salah tu slalu nyer keja factory.. keja factory mana bleh surf internet.. issyhh.. tapi ada gak keja mcm tu like 24hrs nyer call centre.. mcm aku pernah buat dulu// tapi lengit .. not good for mummy you know..

Yep, me work in a semiconductor factory...tak salah, INA pernah label i minah current! wahkahkahkah!!!

Last edited:

nurman02

Well-Known Member
sebab tu, i siang2 opt for epidural. my gynae advised if our pain threshold is low, we should make the decision much2 earlier... so, tak dapat lahh i rasa nikmat ibu2 yg bersalin without any help nie...

nurman02

Well-Known Member
Wei!! Bagus nahh kau dapat sampai 4hari off day ni.. Apa keje kau buat?? Recommend aku lahh.. Org dapat 2hari off dia melebih sehh.. Mana FAIR???

aiiiit, tak kan lahh ko tak tau kerja aku??? ko kan suka perli kerja aku!!! betol tak zhann and jiran???

Bayu

Active Member
slalu nye big2 shot nye company yg ade kerja shift and office hours together.... tapi for those yg kena work office hours... dorang alik tapi kat umah dorang on stand by... sekiranye tempat kerja call up tgh2 mlm... dorang kena ar pi kerja... tak kira pkol brp... tapi gaji dorang boom2 ar... tu yg puas hati tu....

puas hati di golden chance..!! hehehe.. yup yup.. i noe.. dari dulu aku asyik keja shift .. mana2 keja pon.. so now after kawin cari keja ofice hr.. hubby takk kasi keja shift.. takut kalau dah ada anak susah.. ikut jer lah ckp dier. heheh.. but tat time.. i will change shift so kadang2 i will get 6 days off.. den my annual leave aku tak kacau.. hahahaa.. best kan.. bila kena keja ofice hr.. mata ku ngantok sekali coz tak use to it.. dulu orang keja kita membuta.. orang syiok2 tido kita kat keja.. hahahaa

Bayu

Active Member
i can still bear the pain that time.. tu pasal maseh boleh naek motor lagi.. hahaha.. :tlaugh:

aniwae, you da ade 2 big gals pe..? so you ought to have the feelings pe..??
tak seram ker naik dgn perot mcm tu.. hahhaha.. nak ckp orang aku pon sama.. but at da last 2 mths before pregnant dah tak naik motor lagik.. hehee.. dah besau sgt noh..

da 2 gerls is from my husband's 1st marriage.. he got the custody.. so nie my first ... mcm2 perasaan ada.. hehehe

nurman02

Well-Known Member
zhann, apsal ko nie macam biskut? hilang timbul... si ina pulak, hilang terus, jangan2 dia dah tertiduk kat toilet tak??? nanti aku tengok CCTV dia...

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Hi,

My place hujan + guruh yg kuat skali...Anw,menu today changed to ayam masak merah,tahu kering soup+ketola & goreng fish nugget...

Now ngan relax2 aft i ber-wrestling with the laundry so tired...

EnFlor

Well-Known Member
aik..?? lemau jek thread nie dari tadi..

Enflor kene ikat ke..? hehehe.. :001_302:

mata ku sungguh mengantok..~ :embarrassed:

kena ikat jap ahh, so time kena ikat tadi dahh selesai buat Mee Sup. Sardine roll pun dahh siap....later nak dekat azan juz heat up my pau instant and buat salad. Alamak tadi badan betulnya lemauuuu, rasa mcm lari berbatu-batu, padahal duk umah je tu. :embarrassed:

nurman02

Well-Known Member
Hi,

My place hujan + guruh yg kuat skali...Anw,menu today changed to ayam masak merah,tahu kering soup+ketola & goreng fish nugget...

Now ngan relax2 after i ber-wrestling with the laundry so tired...

best lahh ANA nyer menu nari... hari2 menu power2... :Dancing_wub:

nurman02

Well-Known Member
kena ikat jap ahh, so time kena ikat tadi dahh selesai buat Mee Sup. Sardine roll pun dahh siap....later nak dekat azan just heat up my pau instant and buat salad. Alamak tadi badan betulnya lemauuuu, rasa mcm lari berbatu-batu, padahal duk umah je tu. :embarrassed:

baru makan semalam, mak buat kan...

EnFlor

Well-Known Member
keja per tu nur..??? bleh bisik sikit kat sini???

Mama Bayu...cik Nur kat sini nickname dia enginNUR...lebih kurang tu ahh. Lambat ahh jiran ku ni, gasak ngan mesen kahh ? sini smua satu2 ada mcm unofficial nickname gitu ahh.
Only Enflor aje suci....takda nickname budak baik mahh :001_302:

botoxHan
CILIpadiLis
MamaIna cikgu Kurmasutera (bulan puasa noh)
Lady Diana Princess Geylang Serai
Ana menantu mithali (pandai budak tu keje dapur)

nurman02

Well-Known Member
Enflor - apa lambat ? aku yg tunngu ko ngan ina kat sini sampai dah naik stoink mata aku... mana korang pergi arh? akan aku kasi ko nickname satu hari nanti... (mana boleh lepas!)

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Mama Bayu...cik Nur kat sini nickname dia enginNUR...lebih kurang tu ahh. Lambat ahh jiran ku ni, gasak ngan mesen kahh ? sini smua satu2 ada mcm unofficial nickname gitu ahh.

botoxHan
CILIpadiLis
hehehehhe..terbahak i baca all the nickname u kasi....

Mama Ina

Well-Known Member
zhann, apsal ko nie macam biskut? hilang timbul... si ina pulak, hilang terus, jangan2 dia dah tertiduk kat toilet tak??? nanti aku tengok CCTV dia...
Today i very busywoman u know.. Busy checking cheques sambil main game.. hahahahhahaaa.. Kalau tak asyik tengok number je trus mata stoink oink oink noh..

botoxHan
CILIpadiLis
Wahahhaaaaa... BotoxHan dengan engineNur... Wahahahhaaa.. Sesiapa ada masaalah dgn engine boleh lahh cari Nur.. Hahhahaaa... Nasib baik letak Geylang SERAI kalau terlupa SERAI habis orang pikiran tu.. Hahahahhaaa... Abih Enflor apa ehk??:err: