Thread Kami Bahasa Melayu 1

Mama Ina

Well-Known Member
Enflor - apa lambat ? aku yg tunngu ko ngan ina kat sini sampai dah naik stoink mata aku... mana korang pergi ? akan aku kasi ko nickname satu hari nanti... (mana boleh lepas!)
Nur marilah kita pikir sama2 apa nama nick nak hadiah untuk Enflor.. Dia tu dun play play tau.. Diam diam LEPUK noh itu olang.. Hahahaa. Still can't figure out the nick.. Think baby think..!! :Dancing_tongue: :red: :Dancing_wub:

lis

Well-Known Member
Only Enflor aje suci....takda nickname budak baik mahh :001_302:

botoxHan
CILIpadiLis
MamaIna cikgu Kurmasutera (bulan puasa noh)
Lady Diana Princess Geylang Serai
Ana menantu mithali (pandai budak tu keje dapur)

eh... sape kate Enflor tkde nickname..~ u also have one lahh.. Enflor Lesung Swing..~ hehehehe.. :001_302:

oh ya.. knape mine CILIpadiLis plak..??

lis

Well-Known Member
kena ikat jap ahh, so time kena ikat tadi dahh selesai buat Mee Sup. Sardine roll pun dahh siap....later nak dekat azan just heat up my pau instant and buat salad. Alamak tadi badan betulnya lemauuuu, rasa mcm lari berbatu-batu, padahal duk umah je tu. :embarrassed:
uuu... sardine roll sounds good.. i rase besok klau alek siang dari bazaar geylang, i nk buat lahh.. if not den ari thursday jek i buat for buka..~ thnx for the idea..!! :wong19:

lis

Well-Known Member
tak seram ker naik dgn perot mcm tu.. hahhaha.. nak ckp orang aku pon sama.. but at da last 2 mths before pregnant dah tak naik motor lagik.. hehee.. dah besau sgt noh..

da 2 gerls is from my husband's 1st marriage.. he got the custody.. so nie my first ... mcm2 perasaan ada.. hehehe
u mean u didn't deliver that gals ke ape..?? 'konpuse' lahh i..~ cuba u elaborate cket klau tk keberatan.. :embarrassed:

NuR_iRfAn

Well-Known Member
uuu... sardine roll sounds good.. i rase besok klau alek siang dari bazaar geylang, i nk buat lahh.. if not then ari thursday jek i buat for buka..~ thnx for the idea..!! :wong19:
Wah,bsok nak go geylang??best nye..I terbantut nak kluar ne,tgk berita bsok byk tempat hujan,malas pulak..update pape yg best nnnti k

lis

Well-Known Member
Wah,bsok nak go geylang??best nye..I terbantut nak kluar ne,tgk berita bsok byk tempat hujan,malas pulak..update pape yg best nnnti k
aah.. besok hubby amek cuti.. nk gi melawat nenek i.. den go over to geylang..~ insya'allah, ape2 i update u..

zhann

Well-Known Member
good Morning All!!!!!!!!!

zhann, apsal ko nie macam biskut? hilang timbul... si ina pulak, hilang terus, jangan2 dia dah tertiduk kat toilet tak??? nanti aku tengok CCTV dia...
hilang2 kah?? aku penat smcm noh smlm... beh mcm not in a mood gitu....

Mama Bayu...cik Nur kat sini nickname dia enginNUR...lebih kurang tu ahh. Lambat ahh jiran ku ni, gasak ngan mesen kahh ? sini smua satu2 ada mcm unofficial nickname gitu ahh.
Only Enflor aje suci....takda nickname budak baik mahh :001_302:

botoxHan
CILIpadiLis
MamaIna cikgu Kurmasutera (bulan puasa noh)
Lady Diana Princess Geylang Serai
Ana menantu mithali (pandai budak tu keje dapur)
ni apa hal pulak... byk2 nickname kena label botox... it priceless tau that botox....

kurmasutera tu sebulan jek nie... after posa change back to the karma....

Mama Ina

Well-Known Member
Pagi Selamat..

Settled semalam upload all pic.. Ti amek lagi manyak2 upload lagi k.. Semalam tout dah upload nak browse other's nye site skali baru je UPLOAD SUCCESS, hubby menjelma dahh.. Haiz..!! Macam tahu je aku start the engine pat umah.. Apa lagi he taking over lahh noh..

Mama Ina

Well-Known Member
good Morning All!!!!!!!!!

hilang2 kah?? aku penat smcm noh smlm... beh mcm not in a mood gitu....

ni apa hal pulak... byk2 nickname kena label botox... it priceless tau that botox....

kurmasutera tu sebulan jek nie... after posa change back to the karma....

Priceless.. Sudah terang priceless noh.. Natural way tu... Mentang bulan puasa, hari2 mamam KURMA lahh.. Sebab tu si enflor pandai tukar word tu.. hahahahahhaaa.. Han, pikir kan apa nama mahu kasi enflor..

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Morning all,

Ina syg,umrah can be done during ramadhan too..Aku tahu nak kasi Enflor ape nick-health caution Enflor...hehehh

Tadi pagi sahur ape??I buat roti sardine(ikut Enflor) & cereal jek...Ne tekak mcm nak minum air selasih lah...Maybe klau tk hujan/malas nak rounding Bussorah st...

EnFlor

Well-Known Member
Morning all,

Ina syg,umrah can be done during ramadhan too..Aku tahu nak kasi Enflor ape nick-health caution Enflor...hehehh

Tadi pagi sahur ape??I buat roti sardine(ikut Enflor) & cereal jek...Ne tekak mcm nak minum air selasih ...Maybe klau tk hujan/malas nak rounding Bussorah st...

no lahhh, i no health freak lahh....if i health freak, my body lots of muscles...nih mcm jelly hor. No lahh, pikir lagi, pi cari nick lain ok.

ANa jangkit eh....hehehe, smalam kita orang makan roti sardine tu sikit aje pas tu, i told hubb, antar jek gi masjid, mesti lepas terawih, ramai bedal. Yahh, within minutes itu roll dahh bis....alhamdulillah.

ari nih light buka with my kids only. Mamak style....Kari with instant prata & DIY thosei, fruit platter, I will have some tahu kering dip in sos kachang MIL bagi smalam. Pas tu good weather after buka, nak go run with kiddos.

EnFlor

Well-Known Member
Ok time for my TV1 till 1pm. Then, kiddos dua kenit control TV. Kasi chance, bulan posa, otak ibu dia jam. So tak lehh nak kasi dorang work siang2. Tunggu my otak warm up, siap dorang.

Next week, is anyone starting on baking raya cookies ??? I am making my calculation of items maybe today. Mau check brapa banyak flour, butter, sugar, etc...nak pakai and kena beli and budget. Next week, oven bukak...boo hoo but for the kids to get excited for Ramadhan and Syawal, i sanggupkan badan.

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Ok time for my TV1 till 1pm. Then, kiddos dua kenit control TV. Kasi chance, bulan posa, otak ibu dia jam. So tak lehh nak kasi dorang work siang2. Tunggu my otak warm up, siap dorang.

Next week, is anyone starting on baking raya cookies ??? I am making my calculation of items maybe today. Mau check brapa banyak flour, butter, sugar, etc...nak pakai and kena beli and budget. Next week, oven bukak...boo hoo but for the kids to get excited for Ramadhan and Syawal, i sanggupkan badan.
Insya allah,my oven nxt wk open...itu pun klau tak malas..heehhe...Buat yg senang2 jek...This yr kuih i tak buat byk2..Hubby dah warning...This Sunday insya allah i nak go phoon huat,check2 price dulu...Kite pun kena kira budget

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Pada haritu korang crite pasal sambal kerang so today menu:Laksa+sambal kerang...Den nari klau tak penat nak gulung popiah pisang...