Thread Kami Bahasa Melayu 1

Bayu

Active Member
Mama Bayu...cik Nur kat sini nickname dia enginNUR...lebih kurang tu ahh. Lambat ahh jiran ku ni, gasak ngan mesen kahh ? sini smua satu2 ada mcm unofficial nickname gitu ahh.
Only Enflor aje suci....takda nickname budak baik mahh :001_302:

botoxHan
CILIpadiLis
MamaIna cikgu Kurmasutera (bulan puasa noh)
Lady Diana Princess Geylang Serai
Ana menantu mithali (pandai budak tu keje dapur)

hehehehe.. bleh tahan gak nickname tu suma.. mcm complete utk mak2 dara nie suma.. hahahaha.. .. I Loike..!!

Bayu

Active Member
Slamat pagi suma.. today lambat sikit masuk.. pagi2 mak tiri dah mintak report suma.. darah up.. smalam bawak baby bayu go injection.. i went alone.. kudos for me.. i dapat handle sendiri... i sempat bacakan fateha kat telinga baby bayu before kena inject pasal ada baby kat depan i kena injection trus dier nangis non stop.. mendayu2 lak tu.. aku mcm nak nangis.. trus aku doa n slawat banyak2.. hehehe.. nasib baik baby nangis sekejap jer.. after dat dah tersengeh kat luar.. hehehe

Mama Ina

Well-Known Member
Slamat pagi suma.. today lambat sikit masuk.. pagi2 mak tiri dah mintak report suma.. darah up.. smalam bawak baby bayu go injection.. i went alone.. kudos for me.. i dapat handle sendiri... i sempat bacakan fateha kat telinga baby bayu before kena inject pasal ada baby kat depan i kena injection trus dier nangis non stop.. mendayu2 lak tu.. aku mcm nak nangis.. trus aku doa n slawat banyak2.. hehehe.. nasib baik baby nangis sekejap jer.. after dat dah tersengeh kat luar.. hehehe
Wahh!!! So good noh kamu.. Kalau aku kan, kan, kan... Part inject2 ni smua COMPOM aku heret satu orang ikut.. Tak mak aku, MIL aku if both busy aku sure2 heret laki aku.. Pasal part nak inject tu aku kalau boleh no want see lor.. Time nama kena panggil aku passing baby to the person who ku heret.. hahahahahahaha.. Aku ni tak suka tengok baby melalak kesakitan.. Nanti dengan aku jugak melalak pat situ.. hahaahhaaaa... Even dorg sunat pun ku tak sanggup sehh.. heehheheeh.. Terok kan aku..!! Apa nak buat relli tak rela ar nak tengok dorg sakit.. :001_302:

Bayu

Active Member
Wahh!!! So good noh kamu.. Kalau aku kan, kan, kan... Part inject2 ni smua COMPOM aku heret satu orang ikut.. Tak mak aku, mother in law aku if both busy aku sure2 heret laki aku.. Pasal part nak inject tu aku kalau boleh no want see .. Time nama kena panggil aku passing baby to the person who ku heret.. hahahahahahaha.. Aku ni tak suka tengok baby melalak kesakitan.. Nanti dengan aku jugak melalak pat situ.. hahaahhaaaa... Even dorg sunat pun ku tak sanggup sehh.. heehheheeh.. Terok kan aku..!! Apa nak buat relli tak rela ar nak tengok dorg sakit.. :001_302:
apa nak buat.. i duno how i did it but have to do it. kes terpaksa.. taknak bawak mil sebab kesian kan dier penat.. terpaksa lah go alone.. I noe how it feels ina tengok dorang sakit.. dgn kita2 sekali rasa sakit.. haiz.. da first time feeling mcm tu.. da first 3 mths mcm tu gak.. but tawakkal jer lah.. heheh.. i duno how if sunat seyh.. confirm airmata meleleh nyer.. hjeheheh

Bayu

Active Member
Wah!! Good ar for you.. dont't worry even if use ppd pun boleh pakai iphone.. :001_302:
ooh bleh eh...hehehe.. bagos ah gituk.... sekarang nie iphone dah bersepah2.. apek2 kedai kopi n pasar pon pakai.. so da common.. cuma 1 thing i dun like abt iphone is tak bleh bluetooth to another model.. dier bleh bluetooth iphone to iphone jer.. errgghhh.. naper lah dorang nie buat phone yg mcm tu.. n dey use itunes.. leceh sekali..

Bayu

Active Member
ni agaknya kes, asal dapat rounding raya satu bulan boleh ahhh..pas tu nak tarik....tariklah. :001_302: ada ke orang mcm tuh ??? :err:
ada ada.. jgn tak tau.. dah mcm2 orang aku nampak.. dah takder tu buatlah hal takder.. issyhh

Bayu

Active Member
:tlaugh::err::swoon::1err::mmad::mrolleyes::nerd::werolleyes::wetwitcy::mbeard::we2wacko::we3wubclub::magneta::wong15::wong12::wong10::wong8::sayangbaby::wong1::wong3::wong4::wong14::wong17::wong23::wong18::wong20::wong7::wong16::wong28::wong26::wong24::wong27::wong21::wong5::wong30::wong2::wong31::wong6::wong9::wong11:

Mama Ina

Well-Known Member
apa nak buat.. i dont know how i did it but have to do it. kes terpaksa.. taknak bawak mother in law sebab kesian kan dier penat.. terpaksa go alone.. I know how it feels ina tengok dorang sakit.. dgn kita2 sekali rasa sakit.. sigh.. da first time feeling mcm tu.. da first 3 mths mcm tu gak.. but tawakkal jer .. heheh.. i dont know how if sunat seyh.. confirm airmata meleleh nyer.. hjeheheh

Hahahahaaaa... I ever dat time no one got time to follow me.. But die2 aku make sure someone ikut.. If all 3 tak boleh jugak aku paksa bapak aku ikut.. Hahahahahha.. But kirakan for u BRAVO!! Good ar u can do it.. So independent.. Very good.. I shud be ashamed noh.. But now lucky the kids all grown up.. Yipppeee!!!

Nak tahu something.. Semalam aje i dah angkat bendera PUTIH!! I SURRENDER noh..!! I nanak ada baby lagi.. hahahahahha... Semalam gatal nak kidnap anak orang still baby ar aged 1yrs old++... Skali bawak dia dlm kreta.. Cukup time itu anak melalak noh and berkepit je dengan aku.. Dalam kreta tu terpaksa aku macam dokong dia sampai lahh ke umahku.. Aku dah ar nak terkuncil skali baby nanak let go of me.. Terpaksa aku tahan je.. Cukup time calling2 mak dia.. Then passing to the mum apa lagi lari masok toilet.. hahahahahaa.. Tengah mandi sampai skarang punyalah lenguh tangan aku.. ishk!! Bilang hubby and MIL i don't want anymore.. Both senggeh siak.. hahahahhaahahaa

Bayu

Active Member
Betol cakap.. Maybe china too many populations kot..? I heard it is, even the people there branak pun sorang 1 ke 2 aje tak boleh lebih..

Prepaid Card.. I using the $30 M1 ppd.. Can last me for about 1-2mths noh.. Pakai manyak ke skit tetap that harga.. hahahahaaa Dah serik nak pakai line biasa je skali bill datang anytime boleh kena heart attack .. :001_302:
ppd M1 tu ada internet kah??

EnFlor

Well-Known Member
selamat ptg...within hours, plan tukar lagi, hubb kena outz last min plak. So it will be home cooked simple dish for kita olang kat umah. Simple and fast quick-fix, no remeh temeh ones. tekak nak makan kuih talam2...KIV dulu, lusa tulat boleh mamam insya-allah.

zhann

Well-Known Member
selamat ptg...within hours, plan tukar lagi, hubb kena outz last min plak. So it will be home cooked simple dish for kita olang kat umah. Simple and fast quick-fix, no remeh temeh ones. tekak nak makan kuih talam2...KIV dulu, lusa tulat boleh mamam insya-allah.
lahh... beh tggl u n ur kids jek buka together2....

me today gonna buka soft food... mulut ku ade alcer.... da mcm org sakit gigi.... so pain2.... sms hubby told him menu for buka today.. n he said ok... slamat aku.... heee... tak ya nak masak mcm2.... the menu is.. bubur ayam + kangkong goreng + telor asin go with fruits and tgk ape lagi boleh buat for snack for H and hubby to chew2 after buka...

EnFlor

Well-Known Member
lahh... beh tggl you n your kids jek buka together2....

me today gonna buka soft food... mulut ku ade alcer.... da mcm org sakit gigi.... so pain2.... sms hubby told him menu for buka today.. n he said ok... slamat aku.... heee... tak ya nak masak mcm2.... the menu is.. bubur ayam + kangkong goreng + telor asin go with fruits and tgk ape lagi boleh buat for snack for H and hubby to chew2 after buka...
ulcer....perit tu, lagi tak balas ngan air, bila kering, nak berbual sakit. Malam after buka make sure u drink lots of icy cold water, it helps. Ulcer nih, nak kena kenakan with cold things baru cepat baik.

That day, masa i brushed my teeth, i OVERPUSHED so the brush hit my gums. Wah, punya sakit, ni masih sakit lagi. So immediately i gosok2 kat gums tu kalo darah jadi ulcer kan. Lucky, cuma bruised sikit.

YUp, berbuka with my kenits je :embarrassed:. Bubur kachang dahh buat. Spaghetti meatballs with cheese sandwich and karipap kentang smalam mainly for dorang. Not to heavy for me coz i wanna go run after berbuka. setakat jamah cikit aje dulu.

EnFlor

Well-Known Member
today, don't feel tired, hungry and thirsty. So far no headaches. Bagus, alhamdulillah. Managed to do my 50 push-ups and 30 lunges jugak tadi . Tak macam dua ari lepas....lemau sangat badan. Must be the rice i had tadi pagi with sambal kerang powerr Hajah Mona:red:, that gave me the energy. Coz dahh dekat 3.5 weeks i tak sentuh nasi.

Mama Ina

Well-Known Member
ppd M1 tu ada internet kah??
Not so sure but penah nampak ads dia pat interchange macam ada je.. U can check it out, bebz.. hehehhehehee... I no like to surf the net tru hp.. Leceh ar rather use it straight to computers aje.. Screen pun besar giler.. Even for iphone kan nak kena scroll kiri kanan atas bawah.. hahahahahaa...

ulcer....perit tu, lagi tak balas ngan air, bila kering, nak berbual sakit. Malam after buka make sure you drink lots of icy cold water, it helps. Ulcer nih, nak kena kenakan with cold things baru cepat baik.

That day, masa i brushed my teeth, i OVERPUSHED so the brush hit my gums. Wah, punya sakit, ni masih sakit lagi. So immediately i gosok2 kat gums tu kalo darah jadi ulcer kan. Lucky, cuma bruised sikit.

YUp, berbuka with my kenits je :embarrassed:. Bubur kachang dahh buat. Spaghetti meatballs with cheese sandwich and karipap kentang smalam mainly for dorang. Not to heavy for me coz i wanna go run after berbuka. setakat jamah cikit aje dulu.

Dengan cold things ke?? Hmmmm.. I tout minum air jarang panas... Alah senang je gi letak bonjela lagi cepat.. hahahahahahaha.. Oooh baru teringat lahh han, air jarang tu aku minum wen i got sorethroat not ulcer.. hahahahahaaa.. Hmmm.. Shud be ar kan..:nah:

Mama Ina

Well-Known Member
today, dont't feel tired, hungry and thirsty. So far no headaches. Bagus, alhamdulillah. Managed to do my 50 push-ups and 30 lunges jugak tadi . Tak macam dua ari lepas....lemau sangat badan. Must be the rice i had tadi pagi with sambal kerang powerr Hajah Mona:red:, that gave me the energy. Coz dahh dekat 3.5 weeks i tak sentuh nasi.
Apa cerita ni so active today...??:001_302:

EnFlor

Well-Known Member
Not so sure but penah nampak ads dia pat interchange macam ada je.. you can check it out, bebz.. hehehhehehee... I no like to surf the net tru hp.. Leceh ar rather use it straight to computers aje.. Screen pun besar giler.. Even for iphone kan nak kena scroll kiri kanan atas bawah.. hahahahahaa...

Dengan cold things ke?? Hmmmm.. I tout minum air jarang panas... Alah senang je gi letak bonjela lagi cepat.. hahahahahahaha.. Oooh baru teringat lahh han, air jarang tu aku minum wen i got sorethroat not ulcer.. hahahahahaaa.. Hmmm.. Shud be ar kan..:nah:
betul...benda sejuk. My kids dulu ada ulcer...doc kata kat dorang dulu, kalo tak cough, asked mum and dad to bring u for ice-cream ok. We were like....huh! :001_302: But we did ah, kasi makan one or two cones of course air jerang tetap kasi ahh, within a couple of days baik.

EnFlor

Well-Known Member
Apa cerita ni so active today...??:001_302:

crita nya coz dapat bedal nasi satu pinggan with sambal kerang sahur tadi + tak yah remeh temeh keje kat depan stove ari nih. Tu yg banyak sangat energy. Otak mu apa pikir, sengih gitu...nak kena lesung swing kahh. :tlaugh:

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Hi mummies,

Just came back from Bussorah st with mil...Beli kuih muih jek...Atlast dpt jgk air selasih ku...heheh

Ne nak uli itu chappati...Den take nap jap..Baru masak keema...

EnFlor

Well-Known Member
I think besok after buka nak buat biskut ahh, that means ptg beli ingredients..woo hoo. Biskut simpang renggam takk leh bertahan till Raya. Budak2 dahh cekup2.