Thread Kami Bahasa Melayu 2

zhann

Well-Known Member
hahahha... kesian nyer.. mine pon dulu sama.. my first pregnancy n wif badan yg terlebih gebu nie.. tak nampak preggy.. unless u wear something which tight baru lah dorang nampak.. nasib baik tak lama kan han.. hahaha.. kalau lama kan.. ko pekik jer ckp... "im pregnant ppl.. give me the seat!!" ahahhaha/./
hahaha... gila ko nak pekik... ku rasa lom sempat pekik... ku da pengsan noh.... klu terlalu lama standing... nasib naik ari tu aircon kuat... klu aircon mendak itu da confirm nye ku turun trus naik taxi... padahal ku wear tight clothes tau masa.. ina smpi touch tum tum ku... hahaha

zhann

Well-Known Member
Betol cakap cousin kau tu.. Aku pun terpranjat tengok kau.. If dari blakang takan ku tahu kau tgh preggy sehh.. Maybe kau pakai tudung so ada skit tercover tummy kau yg bulat tu kot? So amaciam bebz, kan ku dah katakan mu nampak aku full body lain dari picture kan.. Aku lagi besau dari kau.. Wahahahhahahaa.. Cuma atas tu kau menang ar... Hahahahahahhahahaaaa
hahahaha.... tudong aku mana ada tutop tummy... tutop btol2 kat assets noh.. ku tahan wear tight clothes jadi nmpk... klu wear baju besau2 lagi tak nmpk langsung... takpe lahh... next time naik cab.. takkan ku naik mrt lagi... hahahaha...

apa lak besau... ko ari tu pakai high heel... jadi ko nmpk besau... klu ko wear slip on jek... ko nmpk comel kot.... hahahahahaha... kasut ko n cousin ku boleh sama lak... wahahahaha... tak de lahh gemok... ok lahh tu... mummy of 2 kiddos... ko nak kurus mcm ne lagi??? ko nak kurus pi minum majakani.... itu trus jadi surf board.... haahahahah

zhann

Well-Known Member
Afternoonn Semua!!!!

Lunch apa?? am having fish nuggets now...

smlm ptg2 bro n gf came over send sup kambing... hahaha... mcm tahu gitu mak aku nie ku nak masak sup smlm... trus pe lagi daging ku simpan alik kat freezer smlm tak jadi masak... hahahaha...

ni later masakkan hubby hati jek for his dinner.... tak tahu pulak lahh kan klu ada tetamu tak diundang nak dtg hntr lauk.... wakakaka.....

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Aftnn,

Nari tk jd kluar,mum cancelled..Mendakz nye...Cooking done!!

So nak,with irfan munching on titbits & mengadap computer..wakakakak!!Seronok nye Tpi kn yg tk seronok kain baju menunggu utk dilipat..Haizz!!!

Zhann-i semenjak ngadung tk pernah naik train,malas btl nnti tk dpt ddk...Sanggup naik taxi utk selesa seh..

zhann

Well-Known Member
Aftnn,

Nari tk jd kluar,mum cancelled..Mendakz nye...Cooking done!!

So nak,with irfan munching on titbits & mengadap computer..wakakakak!!Seronok nye Tpi kn yg tk seronok kain baju menunggu utk dilipat..Haizz!!!

Zhann-i semenjak ngadung tk pernah naik train,malas btl nnti tk dpt ddk...Sanggup naik taxi utk selesa seh..
my laundry pon sdang menunggu nak dilipat... i donch loike.....

i nie mmg jalan jarang naik train... that day pasal da kat central sebelah jek da mrt station... itu kaki ada itchy pi naik... hahaha...

Mama Ina

Well-Known Member
btol2 tu....

ku ngah mkan one tub of yogurt...
Izit from yummy yoghurt? Kau telah buat aku mengidam itu yoghurt noh.. Only left Suntec outlet je ni.. If suruh suami gi sana tu maknanye mintak kena leswung!! haiz..!

nurman02

Well-Known Member
And also semalam ku realised kan everyone starts to do their own stuff w/out DARE to come to me and asked me do their stuff.. Macam aku ni kan Queen gitu .. And also semalam punya task I DID IT!! even though it takes me half the day to finish all that.. hahahahhahaa.. Slengernye staff..!

Kau ada asthma?
:Dancing_wub::Dancing_wub::Dancing_wub::Dancing_wub::Dancing_wub::Dancing_wub::Dancing_wub:

Mama Ina

Well-Known Member
Morning smua.. Cool weather noh.. Semalam 5+pm starts to rain so heavy heavy.. On the road boleh nampak itu lightning berkali kali.. Aku dlm kreta seram seh.. Abih sampai umah je dah stop.. Apa dahh....? Ni pagi otw pun macam rainning again.. Now rain day time aje lahh.. If nite time kan seronok.. :001_302:

Mama Ina

Well-Known Member
wah! bling bling... jiran, atas stove pong you stick diamonds kah??? wahkahkahkah...
Tu lahh i ckp si mbak Enflor ni kan different from others mummies pat sini.. Even i pun kalah dengan dia noh.. Dia nampak je gitu tapi diblakang takbir she "KAMI RAPPER YO, YO.. KAMI RAPPER YO, YO...." hAHAHAHAHhahahah:001_302:

Mama Ina

Well-Known Member
Today bapak taking half day leave.. Happy ada unhappy pun ada.. Happy as he is not around but unhappy tatut ada shipment2 ni smua ku tak tahu.. If he around aku boleh pass je pat dia.. Hmmmm...

I tout taking halfday too cos nak visit my adik angkat who had just finished his operation yesterday.. Masih muda ada problem with his heart.. Heard latest update, semalam lepas operation he look fragile and still in coma in ICU.. Sedih sehh dengar.. He is such a nice young innocent guy.. I get to know him tru my youngest brother.. He and my bro very rapat since they are in Secondary School.. Last time mana2 kita pegi we will bring him along.. Dah macam adik sendiri tau.. Then he attached to my dear cousins.. So happy dorang get together and alhamdulillah till now they are together.. Hoping dorang naik pelamin soon.. And also hoping and pray hard that he recovered soon and be healthy again..

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Morning mummies,

I will make sure today confirm kluar..wakakka...Goin out ltr to have breakfast with Irfan at Toa Payoh den meet up with my ibu & cousin.
Morning2,MIL dah masak bubur daging..So,ltr i nak tapoa murtabak for dinner..Makin hari makin malas aku nak masak..ntah lah..hubby aku sebab understanding..

Smlm weather so nice,smp malam my plc hujan seh..Nak on fan pun tak larat,too sejuk!!So mummies,wats up??Masak ape nari??

EnFlor

Well-Known Member
Today bapak taking half day leave.. Happy ada unhappy pun ada.. Happy as he is not around but unhappy tatut ada shipment2 ni smua ku tak tahu.. If he around aku boleh pass je pat dia.. Hmmmm...

I tout taking halfday too cos nak visit my adik angkat who had just finished his operation yesterday.. Masih muda ada problem with his heart.. Heard latest update, semalam lepas operation he look fragile and still in coma in ICU.. Sedih sehh dengar.. He is such a nice young innocent guy.. I get to know him tru my youngest brother.. He and my bro very rapat since they are in Secondary School.. Last time mana2 kita pegi we will bring him along.. Dah macam adik sendiri tau.. Then he attached to my dear cousins.. So happy dorang get together and alhamdulillah till now they are together.. Hoping dorang naik pelamin soon.. And also hoping and pray hard that he recovered soon and be healthy again..
heart prob...well, thatz serious. Hope ur adik angkat will be up and abt again. But patient cam ni recovery period kena slow and steady. Can't put too much stress on his heart and his head (nanti dia pikiran plak)